דע את חולשותיך וחזק את חוזקותיך

במהלך הטיול שלי ללמידה עצמית אין סופית (אכתוב על כך פרק יום אחד) למדתי שהנטייה הטבעית שלנו היא כל הזמן לחזק את החולשות שלנו, כלומר אם אני חלש במשהו אני אשאף להשתפר בו ע"מ שאתחזק בנקודת החולשה שלי. אני מעריך שהשורש של ההגיון הזה בא מהמקום של המרובעות הקלאסית של  ביהס. הרי זה ערך לא הגיוני – למה לחזק את החולשות אלא אם אני חייב ללמוד לבגרות לתנך בשביל להגיע לאונברסיטה. 

באותם ימים קרה לי משהו מאוד מעניין, טסתי לחו"ל ושכחתי לקחת איתי קצף גילוח. מאוד מיהרתי למטוס רצתי בדיוטי וראיתי שלישיה של ג'ילט בדרך קניתי בחטף ועליתי למטוס ממש לפני הטיסה.

לאחר הטיסה, הגעתי ליעד ושלפתי את הקצף גילוח ובמקום שיצא קצף יצא לי ספריי ולהפתעתי גיליתי שמדובר בדאורדאורנט. 

תאמינו או לא, אבל אותו דאורדוראנט נזרק רק אחרי שנתיים,  אני לא נוהג לזרוק הרבה דברים ולא מסוגל לכך מבחינה אקולוגית. 

לקחתי את השלישיה איתי בארץ ושמתי בארון במקלחת ופעם באיזה חודש חודש וחצי הייתי שם דאו' במקום קצף גילוח ונזכר בכך שצריך לחזק את החוזקות ולדעת את החולשות:)  מאז אותו מקרה זה תמיד מהדהד לי כיצד ג'ילט חטאו ובמקום לחזק את החוזקות והעוגן שלהם ניסו לחזק את החולשות שלהם. דוגמה אופיינית מחיי היום יום לכך היא פלאפל שמוכר שווארמה. יש אינספור אנשים שטוענים שהפלאפל שלהם הוא הכי טוב בארץ .המכנה המשותף של כל הפלאפלים הטובים שהם לא מוכרים גם שווארמה, הם מוכרים פלאפל. זה מה שהם יודעים לעשות הכי טוב. 

בזירה של ביה"ס מחדירים לנו את המחשבה שאנחנו צריכים לשפר את החולשות שלנו- אם למישהו  יש שיער מתולתל וקרחות באמצע הוא יכול לעשות קרחת או לנסות ולעשות פאן כל הלילה. אנחנו צריכים לדעת ולהתייחס לחולשות ולחזק את החוזקות כל הזמן. 

בגומבה לדוגמה, לא פעם קורה שנכנס אלינו בן אדם עם המשפחה וטוען שהוא רוצה "בשר".  זה לדוגמה משהו שאני לעולם לא אגיש ולא אעשה כי מבחינתי מנת בשר זו חולשה ואנחנו בכלל מסעדת פיצה/פסטה  שאמנם מגישה מנות עם בשר כמו בולונז ולזניה אך אין לנו שום עניין בלהוסיף סטייק לתפריט. מה כן נעשה? נשפר את הפיצה שלי ונעשה אותה יותר טובה מאתמול.נסע בכל העולם כדי לשפר את הפיצה ונעשה הכל כדי להמשיך ולחזק את החוזקה שלנו.  המשימה שלנו היא תמיד להיות יותר טובים במילמימטר מאתמול אבל לעשות את השיפור הזה בעוגן שלנו, המוצרים שלו.

אם בסופו של דבר יבוא אלינו לקוח ויגיד לנו שהמקום משעמם אותו ואולי כדאי לנו להרחיב את התפריט אני אמליץ לו בחום על מקומות נהדרים ללכת ולאכול סושי. מתי שאותו לקוח ירצה פיצה- הוא יודע שיש לו רק מקום אחד ללכת אליו שמתעסק בפיצה ויודע לעשות אותה. ועל זה נאמר , "דע את חולשותיך וחזק את חוזקותיך".

השארת תגובה